Tradiční krbová kamna

Tradiční krbová kamna se vyznačují především svým nostalgicky působícím vzhledem.

Pod tímto rustikálním kabátem je dnes naopak velice moderní topeniště se všemi prvky pro efektivní spalování dřeva.

Mezi zástupce tradičního vzhledu můžeme řadit klasická litinová kamna, rustikální kachlová kamna a klasické sporáky.

Tradiční krby a kamna

 Svou podstatou se tradiční krby a kamna hodí do interiérů, které znají svou historii a tu si chtějí náležitě zachovat.

Dnes největším a nejvyhledávanějším zástupcem tradičních kamen kachlová krbová kamna. Při pohledu dokáží navodit vzhledem vzpomínku na lenošení za pecí v chaloupkách z pohádek u jiných napoak krásně zdobené z dob hradů a zámků.

Velice rozšířená jsou také kamna ze severu, litinová rustikální kamna která jsou zdobena různými reliéfy s různými motivy. Vynikají především svou dlouhotrvající životností.

 Mezi krby s tradičním vzhledem je dnes volen materiál k obestavbě, který je používán i pro dnešní moderní krby.
Samozřejmě se jedná o kamený krb, který se dříve osazoval středně velkými kameny, dnes se často nahrazují betonovými formami, které připomínají kámen.


Funkčnost tradičních krbů a kamenÚčinnost spalování

  Vysoká účinnost spalování není pouhým číslem v technické dokumentaci k vašemu krbu. Kamna a krbové vložky s účinností nad 80% vynikají dlouhým intervalem mezi přikládáním a vybíráním popela. Účinnost je tedy pro pohodlí základ! V tomto směru patří ke světové spičce kanadské krby.

Akumulační vlastnosti

  Jelikož se jedná o kamna nebo krby která jsou obložena keramikou, kamenem a nebo jejich základ je tvořen litinou. Vynikají tyto kamna také svou schopností akumulace tepla a tím setrvačností po jakou dobu jsou schopna hřát i po vyhasnutí plamene.

Krby a kamna s výměníkem či teplovzdušnými rozvody

  Pokud plánujete budoucí krb jako hlavní tepelný zdroj pro vaše obydlí, neměli by vaší pozornosti uniknout krby s výměníkem, případně teplovzdušné krby. Ty ze své podstaty dokáží vytápět nejen místnost, ve které jsou umístěny, ale i další prostory v rámci domu.