Moderní krbová kamna a krby

Každý z nás si pod tímto pojmenováním představí trošku něco jiného.

Pro jednu skupinu jsou moderní krby nebo moderní krbová kamna spojená především s designem, jasnými liniemi a netradičním vzhledem.

Skupina druhá naopak v moderních krbech hledá spolehlivý, účinný a ekologický zdroj vytápění. 

Moderní krby, krbová kamna a design

 Dnes jako moderní lze označit krby s vícestranným prosklením, jejichž obliba v posledních letech rapidně roste.
V naší nabídce naleznete krbové vložky s rohovým, prizmatickým či třístranným (panoramatickým) prosklením a také průhledové krby, jenž mohou být umístěny buď v dělící příčce mezi místnostmi, případně uprostřed pokoje.

Ve spojení se správně vyhotovenou obestavbou vznikají krby, které jednoduše berou dech.

Další spojení moderního vzhledu je dnes industriální, kde se protlačují více hrubý beton, sklo, kam se hodí krby a kamna netradičním tvarem z ocele, betonu apod.

U krbových kamen se především prosazují jednoduché, čisté linie krbových kamen, velkoformátové kachle nebo taktéž netradiční vzhled.

Moderní krby a kamna na plyn

Mezi často skloňované patří v posledních letech také plynové krby a plynová krbová kamna, které krom široké škály pohledových variant přináší svým majitelům snadný a prakticky bezpracný provoz.

Nemusíte připravovat dřevo a třísky na zátop, nemusíte přikládat ani vybírat popel.
Prostě se jen pohodlně usadíte a stiskem tlačítka dálkového ovladače můžete začít vnímat teplo nejen očima.

Funkčnost moderních topenišť

Pokud zvažujete pořízení moderníh krbových kamen nebo krbu, jistě pro vás bude hrát design významnou roli.
Ponechme jej teď ale chvilku stranou a pojďme se společně podívat, jaké praktické a funkční vymoženosti vám moderní krby mohou nabídnout.

Účinnost spalování

Vysoká účinnost spalování není pouhým číslem v technické dokumentaci k vašemu krbu. Krbové vložky a krbová kamna s účinností nad 80% vynikají dlouhým intervalem mezi přikládáním a vybíráním popela, vy se tak můžete naplno věnovat relaxaci, rodině nebo třeba čtení oblíbené knihy.
Účinnost je tedy pro pohodlí základ! V tomto směru patří ke světové spičce kanadské krby a kamna.

Automatická regulace hoření

Technickou vymožeností je také automatická regulace hoření. Jak již název napovídá, stará se o přívod vzduchu do spalovací komory, čímž reguluje průběh hoření a tepelnou pohodu v objektu.

Výsledkem je čistší hoření, delší životnost krbových kamen či krbu, lepší využití tepla, nižší spotřeba paliva a celá řádka dalších výhod.

Krby s výměníkem či teplovzdušnými rozvody

Pokud plánujete budoucí krb jako hlavní tepelný zdroj pro vaše obydlí, neměli by vaší pozornosti uniknout krby s výměníkem, případně teplovzdušné krby. Ty ze své podstaty dokáží vytápět nejen místnost, ve které jsou umístěny, ale i další prostory v rámci domu.