Kanadská krbová kamna

Kanadská kamna se do České republiky dováží již více než 20 let a za tuto dobu si na našem trhu vybudovala velmi silné postavení.

Dnes patří kanadská kamna k nejprodávanějším a to především díky vysoké účinnosti spalovacího procesu, robustní konstrukci, špičkovým materiálům.

Z hlediska designu je převážná většina modelů laděna spíše rustikálně. A pokud je vám bližší spíše krb než volně stojící krbová kamna, mají kanadští výrobci řešení i pro vás!

Kanadská krbová kamna

Pod obecným pojmenováním kanadská kamna se ukrývají modely značek Napoleon, Regency, Pacific Energy a Osburn.

Jejich společným rysem je kromě výjimečné kvality podložené až třicetiletou zárukou také vysoká účinnost sekundárního neboli dvoustupňového spalování.

Výkon modelů kanadských kamen se pohybuje v rozmezí od 6 do 22 kW, což je předurčuje pro vytápění běžně stavěných domů u nás v ČR.

Výjimku tvoří pouze nízkoenergetické a pasivní domy, pro které jsou kanadská kamna ve většině případů příliš výkonná a tyto objekty by přetápěla.

Nabídka jednotlivých modelů je velmi široká a vybírat můžete jak z mnoha povrchových úprav kamen vč. smaltování, tak z nejrůznějších provedení doplňků jakými jsou nohy, podstavce, ovládací prvky a kličky. Vyberou si i ti, kteří chtějí na kamnech také vařit či v jejich útrobách péct.


Sekundární spalování

Sekundární spalování začíná u kanadských kamen a kanadských krbových vložek fungovat poté, co je uvnitř spalovací komory dosaženo teploty v rozmezí 500 - 700 ºC.

Všechny spotřebiče mají dvojitý plášť, do nějž je nasáván chladný vzduch z místnosti či externího přívodu vzduchu, zde se zahřívá a tím také zvyšuje svůj objem.

Následně je pod tlakem vstřikován do horní části spalovací komory pomocí trysek, zde se mísí s plyny a pevnými nečistotami a v kombinaci s vysokou teplotou dochází k jejich odhořívání.

Právě díky tomu vydrží kanadská krbová kamna a kanadské krbové vložky na jedno přiložení paliva hořet 8 - 24 hodin v závislosti na zvoleném modelu a zároveň produkovat minimální množství popela.

Pro představu, při non-stop topení budete nuceni popel vynášet přibližně 2x měsíčně.