Kachlová krbová kamna

Kachlový obklad propůjčuje kachlovým krbovým kamnům luxusní vzhled, činí z nich dominantu interiéru.

Má také své praktické uplatnění v podobě částečné akumulace tepla a jednoduché údržby.


Možnosti kachlových krbových kamen

Kachlová krbová kamna nabízí jako tradiční krbová kamna celou řádku možností, kterými mohou zasáhnout do tepelné pohody u vás doma.

Často jsou vybírána jako doplňkový zdroj tepla, jehož hlavním úkolem je přitopení na začátku či konci topné sezóny, případně slouží k navození příjemné atmosféry.

Druhá skupina zákazníků vybírá krbová kamna s kachlovým obkladem jako hlavní zdroj vytápění buď pro svou chatu či chalupu, nebo rovnou rodinný dům.

V takových případech naleznou své uplatnění především krbová kamna s teplovodním výměníkem, která dokáží prostřednictvím připojené tepelné soustavy vytápět celý dům.

Kachlová krbová kamna disponují také částečnou akumulační schopností.
Jak vybrat kachlová krbová kamna


Výkon


Z hlediska budoucího používání je výkon kamen zásadní.

Pokud vyberete krbová kamna s nedostatečným výkonem, projeví se to v chladných dnech, kdy budete nuceni kamna přetápět, což negativně ovlivní jejich životnost.

Pokud naopak vyberete kamna příliš výkonná, dosáhnete pouze rychlého přetopení místnosti a v návaznosti na to budete nuceni buď větrat, nebo kamnům přiškrtíte přívod vzduchu a paliva.

V důsledku toho mohou kamna začít dehtovat nejen sklo, ale také komín.

Váha

Váha kachlových kamen je další velice jednoduchý ukazatel kvality.
Vyšší váha znamená i vyšší akumulační schopnost a naopak.

Pokud u standartně velikých kamen nepřesáhne váha kamen 150 kg vyhněte se jim raději velkým obloukem.

Vzhled

Dnes výrobci vyrábí velké množství variant provedení kachlových kamen, lze vybírat z množství barev, vzorů a typu provedení.

Nejvíce znatelným rozdílem je však tradiční a moderní vzhled kdy jsou použity velkoformátové kachle s uhlazeným vzhledem nebo naopak vzorovanými kachličkami pro navození atmosféry z dob hradů a zámků.